VEIKALS

Mankala ar vienkrāsainiem akmentiņiem

00823
€49.00
Atvainojiet, prece nav pārdošanā!
1
Preces apraksts

Materiāls: Līmēts osis vai dižskābardis (buks)



Apdare: Dabīga eļļa



Iepakojums: Kartona kārba ar rokturi



Izmēri: 672 x 192 x 20 mm




Stratēģijas galda spēle Mankala – lieliska spēle saturīgai brīvā laika aizpildīšanai.







Pateicoties inovatīvajam spēles galdiņa dizainam, to var spēlēt ne tikai bērni savā starpā, bet arī bērni ar vecākiem. Mankalas mērķauditorija ir visu paaudžu pārstāvji no 3 līdz 93 gadiem. Tā var tikt izmantota arī tādās iestādēs kā bērnudārzi, skolas, jauniešu centri, pansionāti, viesu nami, kā arī privāti rīkotajos pasākumos. Mankala ir arī sociāls instruments dažādu cilvēku grupu satuvināšanai - to spēlē 2 spēlētāji, bet skatītāji var sniegt padomus. Spēlējot tiek trenēta stratēģiskā domāšana, taktika, atmiņa, plānošana, skaitīšana, veiklība un matemātiskās prasmes.



Spēles noteikumi ir ļoti vienkārši, tos var apgūt dažās minūtēs. Vienkāršie noteikumi spēli padara pieejamu visu vecumu cilvēkiem.



Vēsture



Mankala ir viena no pasaulē vecākajām spēlēm. Visticamāk, ka tā ir cēlusies Āfrikā, Etiopijā 6. vai 7.gs. m.ē. Spēle ir plaši izplatīta visā Āfrikas teritorijā, kā arī Āzijā. Lai arī spēle ir ar senu vēsturi, tā joprojām tiek spēlēta visā pasaulē. Tai ir vairāk kā 300 nosaukumu (piem., mancala, kalaha, bantumi, oware) un spēles noteikumu. Kā arī spēles galdiņi ir atšķirīgi – no 4 bedrītēm divās rindās līdz 12 bedrītēm četrās rindās. Spēles galdiņi tika izgatavoti no koka, ar izgrebtām iedobītēm. Kā spēles kauliņi visbiežāk tika izmantoti akmens oļi vai pupas. Arheologi ir arī atraduši akmens plāksnes ar izcirstām iedobītēm. Tiek uzskatīts, ka mankala sākotnēji nav bijusi spēle, bet ir radusies kā uzskaites līdzeklis, lai veiktu matemātiskus aprēķinus. Tūkstošiem gadu mankala ir izmantota arī kā mācību līdzeklis Āfrikas skolās.
No 1940. gada šī spēle Amerikā kļuva par vienu no populārākajām izklaidēm. Amerikā šo spēli pazīst ar nosaukumu Kalaha.



Šobrīd mankala ir populāra arī Lielbritānijā, Francijā un Vācijā, kur ir dibinātas šīs spēles biedrības. Kā arī tiek rīkoti plaši spēļu turnīri, kuros piedalās gan bērni, gan pieaugušie.

Saglabāt šo produktu vēlākam
Share by: